Ma 2024. július 22., hétfő, Magdolna napja van. Holnap Lenke napja lesz.
Olvasóink értékelése:  / 0
ElégtelenKitűnő 

Barcsiak a Nemzeti Regattán – Siófok 2018.06.9-10.

 IMG 20180609_125002

A Magyar Vitorlás Szövetség, a Balatoni Hajózási Írt. és a Siófok Önkormányzat közösen 3. alkalommal rendezték meg a Nemzeti Regatta versenyt Siófokon.”Nem csak egy vitorlás verseny” szlogennel összhangban Sárkányhajó verseny, főzőverseny és kulturális programok kerültek a hétvégi komplex programba. Idén első alkalommal Barcs Város is bemutatkozott nemzeti seregszemlén, bemutatva városunk értékeit képekben és gyakorlatban egyaránt Hucsek Emília és Tóth Anikó közreműködésével. Vitorlás csapatunk profi vitorlás versenyző irányításával készült a futamra. Belső Árpád, Bíró Kálmán, Fucskár László, Horváth Gábor, Rácz Csaba, Szakos Gábor és Vank Árpád minden utasítást betartva dolgozott, ami a futam negyedik helyére volt elég. A Boróka népi táncosok és a Mazsorettesek a sátornál illetve a nagyszínpadon arattak nagy sikert. Köszönet Balassáné Henézi Piroskának és Dibusz Pávics Juditnak.

Vitorlás versenyt Balatonkenese, sárkányhajó versenyt Paks, az összetettet Baja nyerte.

Jövőre már az összetett versenyben is indul a városunk.