Alkalmi-, lakótelepi-, baráti-, iskolai-, munkahelyi-, egyesületi csapatok. A csapatokban a járáson belül korlátozás nélkül játszhat mindenki. Járáson kívül (pl. Nagyatád, Kaposvár) csak két játékost lehet nevezni.

A mérkőzéseket szombatonként rendezzük. December végén és január elején

vasárnapi játéknapok is lesznek..

Tervezett játéknapok: 2017. XI. 25. -XII. 9.(szombat), XII.16. (szombat), XII. 30.(szombat), 2018. I. 6. (szombat), I. 14.(vasárnap), 20.(szombat). I.27. (szombat), II. 3. (szombat).

Díjazás: Az I-III. helyezett oklevelet, serleget és labdát kap.

Valamennyi csapat oklevelet kap. A csapattagok (leadott névsor alapján) 5-10 %-os

vásárlási kedvezményt kapnak a ALPAS SPORT HUNGARY sportboltban.

Játékszabályok:

- Futsal szabályok szerint. A mérkőzéseket Futsal labdával (4-es terem labdával kell

játszani). A mérkőzés labdát a sorsolásban elől álló csapat biztosítja.

- Játékos létszám 4+1 + csere játékosok. A mérkőzést minimum 4 fővel lehet

elkezdeni. Várakozási idő 5 perc.

- Egy játékos csak egy csapatban játszhat. Csapatnévsort csak az utolsó 4 mérkőzésig

lehet bővíteni (olyan játékosokkal, akik addig egyik csapatban sem játszottak.)

- A győztes mérkőzésért 3, döntetlenért 1 pont, vereségért 0 pont jár.

Sorrend megállapítása:

A mérkőzések alapján szerzett pont, pontazonosság esetén az egymás elleni eredmény,

több győzelem, gólkülönbség, több rúgott gól rangsorol. Többes pontazonosság esetén

az, azonos pontszámmal rendelkezők egymás elleni eredménye számít.

- A hazaadást nem foghatja meg a kapus, kapuskidobás esetén a büntető területet

(6 -ost) el kell hagyni a labdának. XV. Szabály.

- A kapus nem dobhatja át a félpályán a labdát.

- A pályán kívül került labdát csak földről (oldalvonalról) lehet játékba hozni.

- Szabadrúgásnál („bedobásnál”) az ellenfélnek 3 m-re kell állni, kérés nélkül.

- Csere: az alapvonalon jelzőtrikó átadásával. A lecserélt játékosnak a

cserezónán keresztül kell elhagyni a játékteret, a belépő játékosnak a cserezónán

kell belépnie, de csak akkor, ha a lecserélt játékosnak a jelzőtrikót átadta.

Szabálytalan csere esetén figyelmeztetés, majd 2 perces büntetés jár.

- Fegyelmi szabályok: Sportszerűtlen játék esetén sárgalapos figyelmeztetés

jár. Újabb sportszerűtlenség elkövetése után KÉK kártyás (2 perces) figyelmeztetés

jár. A két percre kiállított játékos visszaállhat a csapatba a büntetés letöltése után.

Kétperces kiállítás alatt a hátrányban lévő csapat gólt kap, akkor kiegészülhet.

Ismétlődés esetén, súlyos sportszerűtlenség esetén piros lap, végleges kiállítás jár. A

mérkőzés hátralévő idejében emberhátrányban játszik a vétkes csapat.

Félidőnként a 6. (további hiba) csapathiba esetén büntető következik 10 m-ről.