Ma 2024. július 15., hétfő, Henrik és Roland napja van. Holnap Valter napja lesz.

 

Településünk élhetőbbé tétele, fejlesztése, tisztaságának megőrzése, a lakosság minél szélesebb körben történő képviselete. A polgári értékrend, hagyományok, kultúra felélesztése, megőrzése különösen fontos az olyan nehéz gazdasági és társadalmi körülmények közé jutott térségekben, mint amilyen Dél-Somogy is. A Drávamente „fővárosa”, Barcs egykoron gazdag civil szövetrendszerrel bíró település volt. Egyesületünk célja, hogy a nemzeti és európai értékeket szem előtt tartva, aktív módon járuljunk hozzá a helység szociokulturális hanyatlásának megállításához. A releváns közéleti kérdések iránti érzékenységet mutató, adekvát ismeretekkel és kompetenciákkal rendelkező polgárok közösségeként felelősséget érzünk lakóhelyünk sorsa iránt, ezért feladatunknak tekintjük, hogy a polgári-demokratikus keretek közé illeszthető különféle elképzelések szinergikus hatásait alkotó módon felhasználva segítsük a lokálpatrióta gondolatok térnyerését és megvalósulását.

 

elnök: Kiss Anita